Mütevelli heyeti başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı vakıf yetkililerinin ziyaretinde Ali Koç’a dedesi Vehbi Koç’la ilgili hediyeler sunuldu

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi dahil bir grup eğitim kurumunun kurucusu olan İlim Yayma Cemiyeti, Koç Holding Başkan Vekili Ali Koç’u Koç Holding merkez binadaki ofisinde ziyaret etti.

Ziyarete İlim Yayma Vakfı Genel Başkanı Yusuf Tülün, Genel Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kışla ve Genel Müdür Mesud Tan katıldı.

Ziyaret sırasında Yusuf Tülün, vakfın faaliyetleri hakkında Ali Koç’a bilgi verdi.

Vakfın sitesinde yapılan açıklamaya göre samimi bir havada geçen ziyaret sonrasında Ali Koç için bir sürpriz de vardı.

60’lı yıllarda her Ramazan ayında İlim Yayma Vakfı’na ait İstanbul İmam Hatip Yurdun’da bir akşam iftar veren Ali Koç’un dedesi iş insanı Vehbi Koç’un 1967 yılında İlim Yayma Cemiyeti’nde verdiği iftara dair bir belge takdim edildi.

Yine Vehbi Koç’un o dönem İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı olan merhum Vehbi Bilimer’e gönderdiği mektubun yer aldığı bir tablo da torunu Ali Koç’a hediye edildi.

Ali Koç ziyaretçileriyle birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdi. Çekilen fotoğraflar da vakıf tarafından paylaşıldı.

1951’DEN BERİ FAALİYETTE

İlim Yayma Vakfı veya bilinen diğer adıyla İlim Yayma Cemiyeti, 1951 yılında İstanbul’da kurulan kamu yararına faaliyet gösteren bir dernektir. Vakıf, özellikle eğitim alanında faaliyet gösteriyor. Binlerce öğrenciye barınma hizmeti ve karşılıksız burs sağlıyor.

2020 itibarıyla bünyesinde 173 şube, 186 yurt, 80 eğitim merkezi bulunuyor. Vakfın hali hazırdaki mütevelli heyetinin başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan yapıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x