Antalya’da 12 saatte 3 aylık yağış yağdı! Sel çekildi hasar ve balçık kaldı

Sel felaketinin ardından çöpler ve moloz yığınları taşınmaya çalışılıyor. Normal hayata döndürülmek için yoğun bir çalışma var.

Güneş Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm noktasının vahim durumda olduğu görüldü. Bazı bölgelerde su birikintileri hala devam ediyor. Kanepeler, sandalyeler, birçok ev eşyası suyun basıncının etkisiyle etrafa saçıldı.

SELDEN GERİYE HASAR KALDI

Sel felaketi sonrası bazı evlerde derin yarıklar oluştu. Evler iş yerleri sular altında kaldı. Antalya’da pazartesi gecesi bekleyen yağmur felakete neden oldu. Suyun tahliyesi ile feci manzara ortaya çıktı.

1 kişinin hayatını kaybettiği selde 3 kişi de yaralandı. Selden sonra kentin 400 noktasında su tahliyesi ve temizleme işlemleri başlatıldı.

Suyun basıncıyla kapılar ve pencereler yerinden söküldü.

Antalya’da sel felaketinde ölen 2 çocuk babası toprağa verildi

Antalya’da yaşanan sel felaketinde Kepez ilçesinde alt geçitte otomobilin içinde hayatını kaybeden 2 çocuk babası 47 yaşındaki Halil Yıldız son yolculuğuna uğurlandı.

Antalya’da etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle çok sayıda ev ve iş yeri su altında kaldı. Alt geçitlerde su seviyesi yükselirken, birçok alt geçit trafiğe kapatıldı. Ekipler tarafından yapılan araştırmada Kepez ilçesi Gazi Bulvarı Gıyaseddin Keyhüsrev Alt Geçiti’nde 47 yaşındaki Halil Yıldız’ın cansız bedenine ulaşıldı. Ceset olay yerindeki incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsi işlemleri tamamlanan Yıldız için Kepez ilçesi Varsak Yeni Mahalle Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Halil Yıldız’ın eşi Dilek Yıldız tabuta sarılıp gözyaşı döktü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x