Saadet’in yazarı Şama’dan çirkin paylaşım! ‘Erdoğan camiye ayakkabıyla girdi’ algısı için…

  • HABER7

6’lı koalisyonun CHP’li cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun namaz seccadesini ayakkabıyla çiğnediği görüntüye yönelik “kutsal değil” savunması yeterli gelmezken, devreye Saadet Partisi girdi. SP’nin yayın organı Milli Gazete yazarı Ekrem Şama, Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili çirkin bir paylaşımda bulundu.

Ekrem Şama, Başkan Erdoğan’ın camiye ayakkabıyla girdiğini ima ettiği fotoğraflı paylaşımında, “Konuşan resimler” ifadesini kullandı.

Kazakistan’daki İmam Serasi Camii’nin dış avlusunda çekilen görüntüyü sağ ve solundan kırparak “cami içi gibi” yansıtan Ekrem Şama büyük tepki topladı.

Saadet Parti’li Ekrem Şama’nın çarpıttığı görüntü, Kazakistan’ın başkenti Bişkek’te Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camii’nin 2 Eylül 2018 tarihindeki açılış töreninde çekilmişti.

“KARAKTERSİZLİK”

Kırpılan fotoğraf üzerinden Erdoğan’ı camiye ayakkabıyla girmiş gibi yansıtan Milli Gazete Yazarı Şama’ya bir tepki de Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Yönetim Kurulu Üyesi Engin Dinç’ten geldi. Engin Dinç, Şama’nın algı operasyonuna karşı şu ifadeleri kullandı:“Kontra-gazeteci’nin yaptığı algı siyaset üstü bir karaktersizliktir! Paylaştığı cami Kırgızistan’ta Diyanet İşleri Başkanlığı’nın inşa ettiği İmam Serasi Camii’dir.

Geçen yıl vekaleten kurban programı kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı ile milletimizin emanetlerini götürdüğümüzde Cumhurbaşkanımızın durduğu noktada sayın büyükelçi ile fotoğraf çekilmiştik. Cumhurbaşkanı’nın halıya bastı gibi görünen yer caminin avlusudur. Caminin iç görselini de ikinci fotoğrafa ekledim.

Gazeteci bey camileri daha fazla ziyaret ederseniz buranın neresi olduğunu daha iyi görürsünüz.”

ÖZÜR DİLEMEDİ TEHDİT ETTİ

Paylaşımını ısrarla kaldırmayan Ekrem Şama, tepkiler üzerine aynı fotoğrafı tekrar paylaşarak, tehditvari söylemlerde bulundu. Cami içinde olmayan görüntüyü kırparak paylaştığı için özür dilemeyen Şama, “KONUŞAN RESİMLER başlığı ile paylaştığımız fotoğrafa bakıp söylemediğimiz sözleri söylemişiz gibi niyet okuyucularının, çarpıtanların ve olmadık hakaret ve küfür yağdıranların yakasına yapışırız. Zamanı geldiğinde…” dedi.

İşte Milli Gazete yazarı Ekrem Şama’nın algı operasyonu yürüttüğü İmam Serasi Camii dış avlusu ve cami içindeki gerçek fotoğraflar:

Caminin içi:

 

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir