Çadırına Atatürk portresi asan depremzede: Onsuz olmaz; bir Mustafa’mız gittiyse, yerine yeni Mustafa’ları yetiştireceğiz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay’ın İskenderun ilçesinde kurulan çadırkenti ziyaret etti. Çadırına Atatürk’ün portresini asan depremzede, “Evden çıktım. ‘Abla’ dedi, ‘bu ne?’ Dedim, ‘onsuz olmaz.’ İlk kurtardıklarımdan… Onsuz olmaz. Biz de işte bir Mustafa’mız gittiyse, yerine yeni Mustafa’ları yetiştireceğiz” dedi.

İyi Parti lideri Akşener ve İBB Başkanı İmamoğlu, Hatay İskenderun’da kurulan çadırkenti ziyaret etti. Çadırında Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi olan depremzede, Akşener ve İmamoğlu’na şunları söyledi:

“Evden çıktım. ‘Abla’ dedi, ‘bu ne?’ Dedim, ‘onsuz olmaz’ İlk kurtardıklarımdan, onsuz olmaz. Biz de işte bir Mustafa’mız gittiyse, yerine yeni Mustafa’ları yetiştireceğiz. O da inançlıydı. Birbirimize sarılacağız, sarılmak zorundayız. Birbirimize destek olmazsak bu günleri atlatamayız. Bugün birlik günü, tüm Türkiye olarak hep birlikte ayağa kalkma günüdür.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise ‘Atatürk’ portresine ilişkin şunları söyledi:

“Bak evden başkanım çıkarken, laptop varmış devlet memuru onu almış, lazım olan kimlik vesaire alırken, onu da almış.”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise depremzedeye, “Bizi bu yürek ayakta tutuyor zaten, iyi ki varsınız. Bu yuvalar hepimizin yuvası yani, beraberce ayağa kalkacağız. Hep beraber o mücadeleyi vereceğiz” dedi.

Bir diğer depremzede ise yaşadığı sürece ilişkin şunları söyledi:

“Ben hiçbir zaman evde, dünyada gözüm yoktu ki, bana derler, evim yok şu anda annemin evinde oturuyorum. Benim evim mezarım olacak derdi. Hiçbir zaman benim dünya malında gözüm yok. Çocuklarımı yetiştirdim ya benim en büyük sevincim bu. Çok güzel, dürüst çocuk yetiştirdim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir