Bu Kripto Platformuna Dikkat: Sahte Altcoin Basılacak İddiası!

Dev blockchain veri platformu DefiLlama’dan gelen haberler birçok altcoin yatırımcısını şok etti. Platformun 0xngmi takma isimli çalışanının sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla beraber veri şirketinin çalışanları arasında büyük bir tartışma meydana geldi! 0xngmi takma isimli çalışanın iddiaları ise son derece ağır! İşte detaylar…

Eski DefiLlama çalışanından gelen ağır suçlamalar büyük bir yankı uyandırdı!

Kripto para piyasasından gelen son haberler birçok yatırımcıyı şok etti. Blockchain veri platformu DefiLlama’nın 0xngmi takma isimli çalışanı, şirketin kurucu isimleri hakkında şok itiraflarda bulundu. Çalışan, söz konusu kurucu isimler hakkında desteksiz bir coin başlattıkları yönünde iddialarda bulundu. Bununla beraber ekibin geri kalanı iddialara sert bir çıkışta bulundu ve büyük bir karmaşaya sebep oldu.

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan DefiLlama çalışanı 0xngmi, on-chain hesaplarının hacklenmediğini aktarırken, “Bizi temsil etmeyen bir token başlatmak için devam eden bir girişim var, bununla ilişkilendirilmek istemiyoruz.” Sözlerinde bulundu. Twitter üzerinden kripto para toplulukları ise ekibin arasında çıkan tartışmadan dolayı son derece şaşırmış bir halde.

Uzmanlar bir süreliğine bazı altcoin projelerinden uzak durulmasını öneriyor

Daha önce kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere DefiLlama, yeni bir altcoin projesini piyasa sürebileceklerine yönelik ipuçlarında bulunmuştu. Dev kripto para şirketi, 0xngmi adlı çalışanın eylemlerinin tamamen şirketten bağımsız olduğunu aktararak düşmanca bir hareketin söz konusu olmadığını öne sürdü. Bununla beraber şirket, şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Llama Corp., son üç yıldır olduğu gibi DefiLlama’yı işletmeye devam edecek. 0xngmi’nin eylemleri üzücü. Problemleri özel ve dostane bir şekilde çözmeyi hedefliyoruz.

Veriler, şirketin eski çalışanı olan 0xngmi’nin forkladığı platformun şu anda Llama.fi olarak hizmet verdiğini gösteriyor. Platformun Telegram hesabında ön plana çıkan gönderide ise 0xngmi ve birkaç ekip üyesinin yaptığı eylemlerin şirkete zarar verdiğini ve gerçek sahibinin düşmanca bir şekilde yönetimi ele geçirdiğini iddia ettikleri aktarılıyor. Uzmanlar ise yatırımcılara, kripto para piyasasında yaşanan birçok olaydan sonra şimdilik DefiLlama bağlantılı herhangi bir altcoin’den uzak durulmasını tavsiye ediyor.

DeFiLlama nedir?

Öte yandan aktarmak gerekirse DeFiLlama, Llama Corp’un bir alt kuruluşudur. 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan veri analitiği, altyapı, ödemeler, cross chain ve medya çözümleriyle merkezi olmayan geleceği inşa eden kolektif Llama Corp, sektörün önde gelen şirketlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir