Binance SHIB ve 15 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Dev kripto para borsası Binance yeni duyuruları ile yatırımcıların karşısına çıktı! Önde gelen kripto para borsası Binance, Amerika kolu Binance US üzerinden bazı işlem çiftlerini delist edecek! Çiftler arasında Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) da bulunuyor. İşte detaylar…

İşlem hacmi bakımından lider kripto para borsası Binance, SHIB ve bu 15 altcoin için delist haberini verdi!

Kriptokoin.com olarak aktardığmıız üzere önde gelen kripto para borsası Binance’in Amerika kolu Binance US, geçtiğimiz gün yayınladığı duyuruda, işlem çiftleri üzerindeki az seviyelerde kalmış alım-satım hacimlerine işaret ederek Shiba Inu (SHIB) dahil 16 Binance USD Coin (BUSD) işlem çiftini delist edeceğini aktardı. Delist tarihini ise 30 Mart 2023 TSİ 06:00 belirleyen dev kripto para borsası, bu coin’ler için işlem çiftlerini kaldıracak. Dev kripto para borsasının delist edeceği işlem çiftleri şu şekilde:

ADA/BUSD, ALGO/BUSD, BUSD/USD, BUSD/USDT, EOS/BUSD, LPT/BUSD, MANA/BUSD, MATIC/BUSD, NEAR/BUSD, OMG/BUSD, SHIB/BUSD, SOL/BUSD,TRX/BUSD, USDC/BUSD, XTZ/BUSD, ve ZIL/BUSD.

Dev kripto para borsasının yaptığı duyuruya göre bu altcoin projelerinin çifti olan BUSD için para yatırma ve çekme işlemleri devam edecek. Yapılan duyuruda Binance US, yatırımcıların paylaşılan duyuruyu tamamen dikkatlice okuması ve platform üzerinde belirtilen çiftlerde alım satım emiri ya da açık pozisyonları bulunuyorsa bunları kapatmalarını veya iptal etmelerini önerdi. Bununla beraber yatırımcılar 30 Mart sonrası bu altcoin’leri kullanan yatırımcılar BUSD ile işlem açamayacaklar.

Büyük altcoin projeleri delist haberinden etkilendi

Yapılan duyuruya göre bu 16 Binance USD çifti için kaldıracağı varlıklar aşağıda verildiği üzere büyük altcoin’leri de kapsıyor. Bu altcoin’ler karşımıza Algorand (ALGO), USD, Tether (USDT), EOS, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) Livepeer (LPT), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), Near Protocol (NEAR), Omg Network (OMG), Solana (SOL), TRON (TRX), USD Coin (USDC), Tezos (XTZ), Zilliqa (ZIL) olarak çıkarken, delist haberi altcoin fiyatlarında bir düşüşe sebep oldu.

Öte yandan bildiğiniz üzere Binance US, uzun bir süredir borsası üzerinde yeni değişikliklerle yatırımcıların karşısına çıkıyor. Dev kripto para borsası Binance’in Amerika kolu Binance US’in son duyurusuna göre kullanıcılar şu gelişmiş alım satım çiftlerinde hala BUSD alabilir, satabilir, dönüştürebilir veya BUSD işlemleri yapabilir: BTC/BUSD, ETH/BUSD, BNB/BUSD, HBAR/BUSD ve ONE/BUSD. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir