Adana’da şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi

Adana’da etkili olan sağanak yağış yerini şiddetli rüzgar ve fırtınaya bıraktı. Saatte 54 kilometre hızla esen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle evlerin çatıları uçtu, ağaçlar ve aydınlatma direkleri yollara devrildi.

Meteorolojinin uyardığı yağışlı hava ve fırtına Adana’yı da etkiledi. Gece başlayan yağış sabah saatlerinden itibaren yerini şiddetli rüzgar ve fırtınaya bıraktı. Meteoroloji’nden alınan verilere göre Adana’da rüzgar saatte 54 kilometreye ulaştı. Şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle Seyhan ilçesine bağlı Türkocağı Mahallesi’nde bir evin çatısının yarısı uçtu. Seyhan, Yüreğir ve Çukurova ilçelerinde bazı bölgelerinde aydınlatma direkleri ve ağaçlar yollara devrildi.Devrilen ağaçlar ve aydınlatma direkleri nedeniyle bölgedeki bir çok elektrik telleri zarar gördü. Yetkililer bölgenin tedbir maksatlı bazı mahallelerde elektrikleri kesti. Polis ekipleri, çatının uçtuğu bölgeyi, ağaçların ve aydınlatma direklerin devrildiği bölgeleri yaya ve araç trafiğine güvenlik maksatlı kapattı.

Çatının uçtuğu mahallede yaşayan Cuma Yavuz,” Şiddetli rüzgarda çatı havaya kalktı düştü. Allaha çok şükür kimseye bir şey olmadı. Polisi, itfaiyeyi aradık gelip önlemi aldılar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir